Петропавлівська Борщагівка, вул.Паркова, 34

Гнатологія та функціональна діагностика скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС)

Ознаки, які потребують обов'язкової консультації лікаря-гнатолога

 • Клацання або хруст при русі нижної щелепи;
 • Біль в скроневій ділянці
 • Бруксизм- "скрегіт зубами"
 • Неправильний прикус
 • Часті головні болі
 • Спазми м'язів обличчя

Повернемо комфорт та спокій у ваше життя!

Звернітся до наших спеціалістів для діагностики

Гнатологічні послуги

Консультація гнатолога, заповнення клініко-функціональної анкети, мануальна діагностика, дослідження жувальних м'язів

Первинна консультація, огляд, мануальна діагностика, заповнення клініко-функціональної анкети

3000

грн

Функціональна діагностика в артикуляторі, фотопротокол

Маніпуляція, яка дозволяє точно виявити першопричину появи проблем у зубощелепному апараті людини. Артикулятор повністю імітує всі рухи нижньої щелепи.

4500

грн

Індивідуальний депрограматор Okeson JP.

Депрограматор-це знімний апарат на верхню щелепу, основною функцією є розслаблення жувальний м'язів, період носіння від 3х до 10 днів. Дає можливість відновити природньо-анатомічну функцію м'язів

4850

грн

Індивідуальна цифрова суглобова шина Easy Splin

Фіксує положення нижньої щелепи в скронево-нижньощелепних суглобах

15000

грн

Цифрове дослідження жувальних м'язів на апараті Teethan (Італія)

Аналіз оклюзії-це перевірка змикання щелеп у динаміці та у стані спокою. Результати комп'ютерного використовуються для подальшого лікування виявлених патологій.

2700

грн

Малий функціональний аналіз

Діагностика в артикуляторі Gamma,оклюзіограма,виявлення центрального положення зубів, відбитки, діагностичні моделі+лицьова дуга,попередній діагноз,план лікування)-2 візити

20000

грн

 Дисфункція СНЩС

Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС) — це стани, що вражають щелепні суглоби та м'язи, а також зв'язки, що їх оточують. Причиною можуть бути травми, неправильний прикус, артрит чи зношування. Загальні симптоми включають болючість щелеп, головний біль, біль у вухах і лицьові болі.
Скронево-нижньощелепні суглоби (СНЩС) розташовані по обидва боки обличчя, прямо перед вухами і з'єднують нижню щелепу з черепом та допомагають у таких рухах, як жування та мова. Дисфункція СНЩС виникає, коли м'язи та зв'язки навколо щелепних суглобів запалюються або дратуються. Стан може бути гострим або хронічним, а біль, що виникає в результаті, може бути легким або сильним. Порушення СНЩС може бути спричинене пошкодженням суглобів щелепи або навколишніх тканин.

Іншими причинами скронево-нижньощелепних суглобів є:

 • Бруксизм – «зубний скрегіт»
 • Вивих диска між кульовою кісткою та суглобом
 • Артрит у СНЩС
 • Стрес
 • Гостра травма
 • Неправильний прикус
 • Гормональні проблеми

Запис на консультацію

Ім'я
Номер телефону *

Бруксизм – «зубний скрегіт»- синдром, ознакою якого є скрегіт зубами. Частіше проявляється під час сну (скрегіт, зубний стукіт, чавкання, сковтування слини). Регулярні прояви (напади по декілька хвилин щоночі) можуть негативно впливати на здоров'я зубної емалі і скронево- можуть негативно впливати на здоров'я зубної емалі і скронево нижньощелепних суглобів.

Дисфункція скронево нижньощелепних суглобів найбільш поширена у віці від 20 до 40 років і частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Найбільш поширеними симптомами СНЩС є біль у щелепі, у вухах, шиї чи плечах, головний біль, клацання або скрегіт у нижньощелепному суглобі при відкриванні або закриванні рота, дзвін у вухах, втома на обличчі чи набряк збоку обличчя, зубний біль, а ще ситуації, коли важко широко розкрити рот, коли важко жувати, а також щелепи, які «замикаються» у положенні з відкритим або закритим ротом чи зміни в тому, як ваші зуби стуляються.

 Діагностика  СНЩС

У більшості випадків дисфункція СНЩС діагностується під час стоматологічного огляду, під час якого фахівець звертатиме увагу на діапазон рухів, коли ви відкриваєте та закриваєте рот, натискатиме на обличчя та щелепу, щоб визначити області дискомфорту, обмацуватиме суглоби щелепи. Крім того, можуть бути зроблені рентгенограми (рентгенівські знімки) та інші методи діагностики для огляду щелепних суглобів та визначення ступеня ушкодження.

До них можуть належати:

 • Панорамний рентген. Цей тип стоматологічного рентгенівського знімка дає
  широкий огляд зубів, щелепної кістки та СНЩС хворого.
 • Стоматологічна комп'ютерна томографія дає лікарю більш детальне уявлення про анатомію особи пацієнта.
 • МРТ сканування. У деяких випадках можна використовувати магнітно-
  резонансну томографію (МРТ) для огляду м'яких тканин усередині та навколо щелепних суглобів. Ці зображення показують положення диска, запалення та можливе блокування щелепи. Це може дати уявлення фахівцю чи правильно функціонує диск СНЩС і чи знаходиться він в хорошому стані.
 • Функціональна діагностика
 • Мануально-функціональний аналіз
 • Міографія

 Лікування захворювань скронево-нижньо
щелепних суглобів

Лікування захворювань скронево-нижньощелепних суглобів варіюється від простих методів самодопомоги та консервативного лікування до ін’єкцій, хірургії чи ортопедії. Більшість експертів сходяться на думці, що лікування слід розпочинати з консервативних, нехірургічних методів лікування, а операцію залишати на крайній випадок.
Якщо у вас діагностовано дисфункцію скронево-нижньощелепних суглобів, вам буде назначено лікарем гнатологом індивідуальний план лікування, можливі і консервативні методи, медикаментозні, багато з яких можуть працювати в поєднанні один з одним, щоб забезпечити полегшення СНЩС, в тих випадках, коли ви не можете потратипи до лікаря, ви можете полегшити свій біль, завдяки таким порадам, але пам'ятайте самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я:

 • Прикладайте вологе тепло чи холодні компреси. Прикладіть пакет із льодом до бічної сторони обличчя та області скроні приблизно на 10 хвилин при гострому болю. Зробіть кілька простих вправ на розтяжку щелепи (за вказівкою лікаря). Після тренування прикладіть теплий рушник або мочалку до обличчя приблизно на п’ять хвилин. Робіть це кілька разів щодня.
 • Їжте м’яку їжу (наприклад, йогурт, картопляне пюре, сир, суп, яєчню, рибу, варені фрукти та овочі, бобові та крупи), щоб щелепа не працювала понаднормово. Уникайте твердих та хрустких продуктів (таких як тверді булочки, кренделики, сира морква) та жувальних продуктів (наприклад, карамель та іриски).
 • Не жуйте жуйку.
 • Приймайте ліки. Щоб зменшити біль та набряк, спробуйте безрецептурні нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Лікар може призначити більш високі дози нестероїдних протизапальних засобів або інших знеболювальних препаратів
 • Міорелаксанти, особливо людям, які риплять або стискують зуби, можуть допомогти розслабити напружені м’язи щелепи. Протитривожні препарати можуть допомогти зняти стрес, який, як іноді вважають, погіршує симптоми СНЩС. Низька доза антидепресантів також може допомогти зменшити чи контролювати біль. Міорелаксанти, заспокійливі препарати та антидепресанти доступні лише за рецептом лікаря.
 • Носіть шину або нічну капу, які одягаються на верхні чи нижні зуби. При носінні мундштуки забезпечують стабільний контакт зубів під час закриття. При носінні капи також коригують прикус, поміщаючи щелепу більш вигідне положення. Основна відмінність між шинами та нічними капами полягає в тому, що нічні капи носять лише вночі, а шини носять постійно. Лікар може визначити, який тип пристосування для ротової порожнини вам може знадобитися.

В стоматологічному центрі ASSA DENTAL & DR. STAROSTIN, який знаходиться за адресою Петропавлівська Борщагівка, вул. Паркова, 34  пропонуються новітні методики діагностики та лікування скронево-нижньощелепних суглобів

СТАРОСТІН ОЛЕКСАНДР ВАЛЕРІЙОВИЧ

ГОЛОВНИЙ ЛІКАР, ОРТОПЕД-ГНАТОЛОГ, ХІРУРГ-ІМПЛАНТОЛОГ

Фахівець з комплексного лікування та реабілітації щелепи. Функції та планування естетики у тотальній реабілітації.

 Гнатологічний прийом з діагностики та лікування дисфункції щелепних суглобів.

Лікування пацієнтів з розладами скронево-нижньощелепного суглоба, з суглобовою та м'язовою дисфункцією. Реабілітація пацієнтів із повною адентією. Діагностика та планування за найсучаснішими цифровими технологіями.

Membership of Lake Como Institute;

Проходив стажування у проф. Dr. Tiziano Testori, Lake Como Institute

Membership International Academy of Gnathology, American Section;

https://www.gnathologyusa.org/alex_starostin

Проходив навчання в Institut Latino Americano de Pesquisa e Ensino Odontológico, ILAPEO (Brasilia)

Лікарі гнатологи рекомендують разом із традиційними методами лікування використовувати додаткові, наприклад:

Техніки релаксації. Свідомість чи медитація можуть допомогти вам уповільнити дихання та розслабити напружені м'язи. У результаті біль може бути зменшений.

Масажи. Зниження напруги на всі м'язи

Акупунктура. Цей метод включає введення тонких голок у різні точки тіла. Акупресурні точки можуть активувати центральну нервову систему та стимулювати природні процеси загоєння вашого тіла.

Тейпування. За допомогою аплікацій спеціальних еластичних пластирів (кінезіотейпів). Кінезіотейпування допомагає розслабити перенавантажені м'язи суглобів обличчя та пришвидшити їхнє відновлення.

Отже, лікувати розлад скронево-нижньощелепних суглобів ПОТРІБНО і бажано це робити на ранніх стадіях, доки симптоми не погіршилися. Хоча інколи СНЩС може пройти сам собою, наприклад, якщо причиною став тимчасовий стрес, що швидко минув. Однак, за відсутності лікування розлад скронево-нижньощелепних суглобів може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, включаючи хронічний біль та запалення. Це також може викликати проблеми з прикусом, ерозію зубів та довгострокові стани, такі як апное уві сні, безсоння, депресія та занепокоєння.

Пройти діагностику та лікування скронево-нижньощелепних суглобів можна у клініці Dr. Starostin. Ми використовуємо передові методи терапії. У нас працюють спеціалісти різних спеціалізацій, тому ми можемо надати комплексну стоматологічну допомогу.

Запишіться на консультацію до лікаря гнатолога

Dental Clinic & Gnathology

ПН-ПТ 09:00-21:00

СБ 10:00-18:00

2022-2024 «ASSA Dental Clinic». Всі права захищені.

КОНТАКТИ

Київ,

Петропавлівська Борщагівка,

вул.Паркова, 34