Петропавлівська Борщагівка, вул.Паркова, 34

Бруксизм

Ознаки, які потребують обов'язкової консультації лікаря-гнатолога

 • Дратівливість
 • Напруженість щелепно-лицьових м'язів
 • Бруксизм- "скрегіт зубами"
 • Стурбований сон
 • Стан тривоги
 • Зміна режиму живлення

Повернемо комфорт та спокій у ваше життя!

Звернітся до наших спеціалістів для діагностики

Гнатологічні послуги

Консультація гнатолога, заповнення клініко-функціональної анкети, мануальна діагностика, дослідження жувальних м'язів

Первинна консультація, огляд, мануальна діагностика, заповнення клініко-функціональної анкети

3000

грн

Функціональна діагностика в артикуляторі, фотопротокол

Маніпуляція, яка дозволяє точно виявити першопричину появи проблем у зубощелепному апараті людини. Артикулятор повністю імітує всі рухи нижньої щелепи.

4500

грн

Індивідуальний депрограматор Okeson JP.

Депрограматор-це знімний апарат на верхню щелепу, основною функцією є розслаблення жувальний м'язів, період носіння від 3х до 10 днів. Дає можливість відновити природньо-анатомічну функцію м'язів

4850

грн

Індивідуальна цифрова суглобова шина Easy Splin

Фіксує положення нижньої щелепи в скронево-нижньощелепних суглобах

15000

грн

Цифрове дослідження жувальних м'язів на апараті Teethan (Італія)

Аналіз оклюзії-це перевірка змикання щелеп у динаміці та у стані спокою. Результати комп'ютерного використовуються для подальшого лікування виявлених патологій.

2700

грн

Малий функціональний аналіз

Діагностика в артикуляторі Gamma,оклюзіограма,виявлення центрального положення зубів, відбитки, діагностичні моделі+лицьова дуга,попередній діагноз,план лікування)-2 візити

20000

грн

 Бруксизм буває денним та нічним

Бруксизм, зубний скрегіт

Чи каже вам про щось термін «бруксизм»? Ніколи не чули? Ви не самотні: це слово відомо небагатьом. А чи зустрічалися вам люди, які скрегочуть чи риплять зубами? Ось це явище і називається бруксизм.

Бруксизм – це стиск щелеп та скорочення жувальних м'язів, яке відбувається нападами. Ці процеси запускаються підсвідомо і можуть увійти до звички надовго.

Люди, які скриплять зубами вдень, час від часу кусають губи або нігті, а також виділяються неправильним становищем щелепи, страждають на денний бруксизм. Якщо ж людина скрегоче зубами вночі, це відповідно нічний бруксизм.

Це захворювання спостерігається у 15-20 відсотків населення, причому виникнути воно може і в дитячому, і в зрілому віці. В основному на бруксизм страждають люди з аномальною будовою лицьового скелета, а також неправильним прикусом.

На перший погляд, бруксизм можна вважати простою незручністю. Однак важкі його форми можуть викликати головний біль, біль м'язів обличчя та суглобів, може відчуватися дзвін у вухах. Крім цього, ушкоджуються зуби: підвищується їхня чутливість, стирається зубна емаль, вони розхитуються. Порушується і прикус через усунення щелепи.

 • Бруксизм – «зубний скрегіт»
 • Вивих диска між кульовою кісткою та суглобом
 • Артрит у СНЩС
 • Стрес
 • Гостра травма
 • Неправильний прикус
 • Гормональні проблеми

Запис на консультацію

Ім'я
Номер телефону *

Бруксизм – це привід звернутися до стоматолога. Досягнення сучасної медицини пропонують кілька варіантів лікування захворювання.

У деяких випадках рекомендується ввести у щелепні м'язи ін'єкції ботоксу. Крім цього, в арсеналі стоматологів є нічні капи та шини, що розслаблюють. Це найбільш ефективний засіб у боротьбі з бруксизмом, тому що дозволяє вирішити головне завдання – розслабити жувальні м'язи.

Капи, що розслаблюють, як правило, одягають на ніч. М'язи повинні звикнути до розслабляння, тому ця процедура триває кілька місяців.

Для захисту зубів та скронево-нижньощелепного суглоба використовується шина (трейнер) Бруксогард. Вона зроблена зі спеціального термопластичного матеріалу. Шина надійно фіксується та щільно прилягає. Завдяки цьому зуби менше стираються.

Отже, що ж робити, якщо від скреготу зубами страждаєте ви самі чи ваші рідні? Зрозуміло, звернутися до лікаря. Стоматологія «Dr. Staroatin» чудово оснащена та готова допомогти захистити ваші зуби від пошкоджень, які можуть виникнути внаслідок цього захворювання.

 Ознаки та симптоми бруксизму у дітей та дорослих.

Бруксизм, зубний скрегіт

Причини бруксизму добре відомі, завдяки чому його лікування ефективне на різних стадіях. Патологія є наслідком частих стресів та перенапруги, емоційної нестабільності та регулярних афективних станів.

Основною ознакою патології є скрегіт зубами у нічний час. Такий прояв виникає неодноразово і триває кілька хвилин. Як правило, напади супроводжують низку симптомів.

 • Дратівливість.
 • Напруженість щелепно-лицьових м'язів.
 • Зміна режиму живлення.
 • Стурбований сон.
 • Стан тривоги.

Скрип зубами уві сні викликає стоншення емалі, а в деяких випадках навіть випадання зубів. Крім цього, недуга нерідко супроводжується нападами головного болю, підвищеною чутливістю зубів, болем у м'язах обличчя та суглобах. Бруксизм у дітей зустрічається досить часто та проявляється ідентичними симптомами.

Деякі пацієнти з цією патологією страждають від емоційної напруги та досить часто перебувають у депресивному стані, що негативно впливає на якість життя.

Діагностика бруксизму.

Перш ніж лікувати бруксизм у дітей та дорослих, лікар призначає різні діагностичні заходи, що включають моделювання стану зубів та щелепи за допомогою спеціальної каппи – брукс чекера. Це дозволяє виявити оклюзивні перешкоди, точки перевантаження на щелепу, а також руйнування фрагментів щелепно-лицьової системи.

При необхідності для встановлення діагнозу як додаткове обстеження фахівцями призначається полісомнографія та електроміографія. Ці сучасні методики дозволяють детально вивчити всі процеси, що відбуваються з людиною під час сну.

Бруксизм і зубний скрегет

Причини бруксизму.

Причини бруксизму до кінця не відомі, хоча розглядаються дві теорії: оклюзійна та м’язова. Оклюзійна концепція описує неправильний прикус як причину бруксизму. Згідно з м'язовою теорією, бруксизм є результатом надмірного напруження жувальних м'язів, що часто викликає несвідоме і тривале скорочення цих м'язів.

Інші джерела називають причини бруксизму дисфункції скронево-нижньощелепних суглобів і психологічні чинники, тобто виникнення нервової симптоматики.

Скрегіт зубами у дітей.

Часто батьки вночі помічають у своїх дітей скрегіт (скрип) зубами. Це сигнал тривоги, який вимагає швидкого реагування. Причина патології може полягати у будь-якому стресі (дитина переживає ситуації, що відбуваються вдома, у дитячому садку чи школі), або у фізіологічних проблемах, наприклад неправильний прикус (тоді необхідний візит до стоматолога або ортодонта). Однак можливі й інші причини, наприклад:

Запис на консультацію

Ім'я
Номер телефону *
 • реакція на головний або вушний біль;
 • реакція на прийняті ліки;
 • паразитарні захворювання;
 • прорізування зубів.

Симптоми бруксизму.

Перші симптоми бруксизму важко помітити, тому що вони з'являються переважно вночі і складаються з вищезгаданого скреготу зубами. Найчастіше близькі люди (партнери ) першими помічають прояви бруксизму, наприклад скрегіт зубами уві сні. Існують і інші симптоми, які може помітити сам пацієнт. До них належать, серед іншого:

Часто батьки вночі помічають у своїх дітей скрегіт (скрип) зубами. Це сигнал тривоги, який вимагає швидкого реагування. Причина патології може полягати у будь-якому стресі (дитина переживає ситуації, що відбуваються вдома, у дитячому садку чи школі), або у фізіологічних проблемах, наприклад неправильний прикус (тоді необхідний візит до стоматолога або ортодонта). Однак можливі й інші причини, наприклад:

 • стерті зуби (змінена форма зубів);
 • головний біль;
 • біль у щелепі;
 • підвищена чутливість зубів і кровоточивість ясен при чищенні зубів;
 • біль в області шийного відділу хребта;
 • проблеми з широким відкриванням рота.

Лікування бруксизму.

Методика лікування вибирається з урахуванням причин бруксизму. Так, бруксизм у дітей лише діагностується, а процедури призначають після досягнення ними семи років. Це пов'язано з тим, що у дитячому віці такі симптоми часто проходять природним чином.

Лікування бруксизму у дорослих пацієнтів проходить досить успішно та включає:

 • стерті зуби (змінена форма зубів);
 • головний біль;
 • біль у щелепі;
 • підвищена чутливість зубів і кровоточивість ясен при чищенні зубів;
 • біль в області шийного відділу хребта;
 • проблеми з широким відкриванням рота.

Крім цього, для лікування бруксизму призначають спеціальні краплі, що запобігають стирання емалі. Їхній підбір для кожного пацієнта індивідуальний.

Також лікування включає використання пластикових накладок на зуби – шин, які запобігають стоншенню зубної емалі та мінімізують активність м'язів обличчя.

У поодиноких випадках пацієнтам пропонують лікування за допомогою «висувників» нижньої щелепи. Такі пристрої є накладками з пружинками, які кріпляться на зуби. Найчастіше їх застосовують не тільки для лікування бруксизму, а й для того, щоб позбутися хропіння. Завдяки особливій конструкції, щелепа та язик пацієнта перебувають у висунутому стані, що значно полегшує їхнє дихання.

У разі недоцільності таких методів, призначають препарати на основі ботулотоксину, що блокують нервово-м'язову передачу.

Отже, лікувати розлад скронево-нижньощелепних суглобів ПОТРІБНО і бажано це робити на ранніх стадіях, доки симптоми не погіршилися. Хоча інколи СНЩС може пройти сам собою, наприклад, якщо причиною став тимчасовий стрес, що швидко минув. Однак, за відсутності лікування розлад скронево-нижньощелепних суглобів може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, включаючи хронічний біль та запалення. Це також може викликати проблеми з прикусом, ерозію зубів та довгострокові стани, такі як апное уві сні, безсоння, депресія та занепокоєння.

Лікування бруксизму капами.

Якщо вдень симптоми патології контролювати можна, то в нічний час приходять на допомогу спеціальні капи. Це пристрої, що захищають емаль зубів від стирання. Виготовлення кап індивідуальне, з урахуванням розмірів пацієнта. Принцип дії кап досить простий: у період нападу вони беруть усю напругу на себе.

Крім цього, вони оберігають зубний ряд від розхитування, зміщення і дозволяють зберегти ортопедичні конструкції. Використання кап – це частина лікування та потребує регулярного контролю фахівця.

Пройти діагностику та лікування скронево-нижньощелепних суглобів можна у клініці Dr. Starostin. Ми використовуємо передові методи терапії. У нас працюють спеціалісти різних спеціалізацій, тому ми можемо надати комплексну стоматологічну допомогу.

Пройти діагностику та лікування скронево-нижньощелепних суглобів можна у клініці Dr. Starostin. Ми використовуємо передові методи терапії. У нас працюють спеціалісти різних спеціалізацій, тому ми можемо надати комплексну стоматологічну допомогу.

Важливо! Стоматолог повинен періодично оглядати капу та оцінювати її стан. У разі її зносу буде виготовлено новий ортопедичний пристрій.

Бруксизм у дітей проходить, зазвичай, без втручання фахівців. Але, не зважаючи на це, рекомендується звернутися до стоматолога за професійною консультацією, бо, щоб уникнути патології, потрібно проводити профілактичні заходи, що полягають у нормалізації психоемоційного стану, навчанні способів самомасажу.

Відвідайте стоматологію «Dr. Starostin» - ми подбаємо про ваші зуби, обговоримо можливість використання нічної капи або направимо до суміжних фахівців для лікування бруксизму.

Запишіться на консультацію до лікаря гнатолога

Dental Clinic & Gnathology

ПН-ПТ 09:00-21:00

СБ 10:00-18:00

2022-2024 «ASSA Dental Clinic». Всі права захищені.

КОНТАКТИ

Київ,

Петропавлівська Борщагівка,

вул.Паркова, 34