У сучасній стоматології хірургія є не стільки звичайним методом лікування, скільки рідкісним винятком. Річ у тім, що зараз весь процес лікування побудований на принципах мінімального оперативного втручання, проте далеко не завжди є можливість уникнути простої чи складної операції. Хірургічна стоматологія необхідна у лікуванні складних випадків захворювань. Видалення зубів – лише один із її напрямів.
Коли зуб не
може виконувати свої функції або стає джерелом хронічної інфекції, його необхідно
видалити.
І у простих, і у складніших випадках наші фахівці видаляють зуби
безболісно та з використанням сучасних методик.
Різці, ікла, премоляри мають один корінь. Категорія складності видалення: просте та складне. Видалення 1 ст., Найчастіше 3-4 ступінь рухливості. 2 ст. складності-чітко фіксований статичний зуб, іноді потрібне висвердлювання кісткової тканини.
1200
грн
Премоляри верхньої щелепи, моляри мають 2-3 корені, але буває 4 та 5 коренів. Ступінь складності залежить від складності кореневої системи, резорциновані зуби, зруйновані зуби.
1700
грн
8 зуби відносяться до складного виду видалення зубів, через складну, потужну кореневу систему, часто зруйновані, складно доступні зуби.
2200
грн
До атипових зубів належать глибоко лежачі, неправильно розташовані. Зуби, що знаходяться в кістці частково або повністю лежать у кістковій тканині, потребують висвердлювання, розпилювання зубів, а також застосування п'єзотому. Належать до амбулаторних операцій.
3000
грн
До атипових зубів належать глибоко лежачі, неправильно розташовані. Зуби, що знаходяться в кістці частково або повністю лежать у кістковій тканині, потребують висвердлювання, розпилювання зубів, а також застосування п'єзотому. Належать до амбулаторних операцій.
3800
грн
До атипових зубів належать глибоко лежачі, неправильно розташовані. Зуби, що знаходяться в кістці частково або повністю лежать у кістковій тканині, потребують висвердлювання, розпилювання зубів, а також застосування п'єзотому. Належать до амбулаторних операцій.
4500
грн
Це третій моляр чи восьмий елемент у ряду, рахуючи від центру.
Зуби мудрості останні прорізуються у щелепі. У цей час прикус уже сформований і всі зуби зайняли свої місця. Тому вісімки займають той простір, що залишився. На
сьогодні простежується тенденція до зменшення розмірів щелеп. Тому прорізування восьмих зубів є справжньою проблемою, бо для них у щелепі просто не вистачає місця. Окрім того, особливістю цих зубів є низька функціональна складова, а у деяких людей вони можуть бути відсутні в принципі. Усього зубів мудрості чотири: два на верхній щелепі та два на нижній. Фактична кількість у кожної людини індивідуальна, а період прорізування охоплює вік від 16 до 40 років. Часто видалення зуба мудрості пов’язане з його швидкою руйнацією. Учені вважають, що сучасне життя призвело до втрати вісімкою свого функціонального призначення, тобто можливість термічної обробки їжі, вживання напівфабрикатів, «м’якість» їжі, яку ми споживаємо, зробили інтенсивність жувального акту менш значущим, і тому вісімки поступово втрачають свою функцію.
Коли ж потрібно видаляти зуб мудрості? Пам’ятаємо, що кожен пацієнт індивідуальний, тому рішення про видалення лікар приймає із сукупності факторів. Не варто хвилюватися про втрату восьмих зубів, адже вони у більшості випадків не впливають на естетику обличчя та й, як уже згадувалося вище, їх участь у акті жування зовсім незначна. А додатковим аргументом до процедури видалення є висока вразливість третіх молярів до каріозних процесів. Вони дуже швидко руйнуються навіть за належного догляду та гігієни, їх лікування у більшості випадків недоцільне, тому видалення зуба мудрості, і більшості випадків, - розумне рішення.
У стоматологічній практиці розглядають чотири причини, щоб провести видалення восьмих молярів:
Причину видалення та стан зуба лікар оцінює під час візуального огляду та за допомогою рентгенівського знімка. Отримана інформація дозволяє розробити адекватний та продуктивний перебіг лікування. Затягування процедури може призвести до інфікування сусідніх зубів та подальшого їх руйнування. Сильне пошкодження коронкової частини призводить до неможливості нормально накласти щипці та підвищує складність операції.
Це зуб, який буде не в змозі прорізатися належним чином, оскільки повністю або частково закритий кісткою чи частиною ясен. Треті моляри здатні завдати багато клопоту ще на етапі прорізування. Досить часто вони мають неправильне положення, можуть бути перпендикулярно орієнтовані щелепі. Такий зуб мудрості, коли пробивається назовні, зустрічається з дефіцитом місця, пошкоджує коріння сусіднього зуба, тобто сімки, призводить до запальних осередків та утворення
кіст. Процес супроводжується болісними відчуттями різної інтенсивності, можливі
набряк ясен чи щоки, поява неприємного запаху.
Фахівці рекомендують не тягнути і якнайшвидше позбутися проблемної вісімки,
оскільки вона сприяє руйнуванню інших зубів. Це складне видалення зуба мудрості,
що потребує досвіду та високої кваліфікації лікаря, який робить розріз у яснах, у
щелепі бором чи ультразвуковим інструментом створює отвір, через який і витягується зуб. При складній будові кореня іноді доводиться видаляти зуб частинами. Потім накладаються шви, а за потреби призначається протизапальна терапія.
Дистопованими називають зуби, які мають неправильне положення: наприклад, виросли не на своєму місці, під кутом або навіть розвернуті навколо своєї осі. Дистопований зуб мудрості є ще більш серйозною проблемою для здоров'я порожнини рота. Його неправильне положення майже завжди викликає хронічні запальні процеси в яснах, зміщення сусідніх зубів, порушення прикусу та інші неприємності. У більшості випадків фахівці нашого закладу рекомендують екстракцію таких зубів, так як ці зубні одиниці не виконують ні жувальної, ні
естетичної функції.
Нагадуємо, що усього природа наділила нас чотирма вісімками: два на верхній
щелепі та два на нижній. Цей аспект, як не дивно, також впливає на роботу стоматологів, бо видалення вісімки швидше і легше виконати з верхньої щелепи, ніж нижньої, де зуби часто ростуть неправильно і мають анатомічні особливості:
Видалення верхнього зуба мудрості майже завжди виконується у простий спосіб. Особливості видалення зуба мудрості нижньої щелепи визначаються після рентгенодіагностики. Так як видалення зуба мудрості - це свого роду операція, під час якої біль навряд чи виникне – сучасна анестезія дуже сильна. Неприємні відчуття можуть розвинутися після, коли знеболювальне відходитиме. І тут гострота хворобливих відчуттів
безпосередньо залежить від складності операції. Саме тому необхідно дотримуватися ряду нескладних рекомендацій для якнайшвидшої реабілітації. До того ж виконання їх дозволить уникнути негативних наслідків та запобігатиме ускладненням. По-перше, у перші дні варто бути готовим до того, що може піднятися температура, відчуватиметься набряк ясен. Можуть бути проблеми з відкриттям рота. Такі симптоми мають пройти протягом 5 днів, але за умови дотримання рекомендацій лікаря.
Dental Clinic & Gnathology
СБ 10:00-18:00
2022-2024 «ASSA Dental Clinic». Всі права захищені.